SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 7132679
nr 713 2679
Kaffeservis
3 delar. nysilver, tidigt 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 september 2011
kl 17:14:49
2/9 13:08:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.